close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پودر یا ملات آب بند کننده آنی گیر با خواص آب بندی فوری برای چاله آسانسور


11/18 4/29

منوی اصلی
منوی اصلی
صفحه اول
تالار گفتمان

آرشيوی مطالب
نقشه سایت
درباره ی ما
ایمیل مدیریت
ارتباط با ماموضوعات
اجزای مکانیکی آسانسور
چاه [6]
کابین [4]
وزنه تعادل [1]
سیم بکسل [3]
فلکه کششی [4]
فلکه هرزگرد [2]
ترمز مغناطیسی [0]
سیستم ترمز ایمنی [4]
زنجیر یا سیم بکسل جبران [0]
درب ها [3]
ضربه گیر [0]
ریل راهنما [4]
کفشک ها [2]
گیربکس [5]
گیرلس [4]
اجزای برقی آسانسور
موتور اصلی [7]
تابلو فرمان [3]
تابلو برق اضطراری [0]
ترمز موتور [0]
فن و ترمیک [1]
مگنت درب بازکن [0]
سیستم درب کابین [1]
تراول کابل [1]
جعبه رویزیون [1]
نمراتور [1]
شستی احضار [2]
میکروسوئیچ ها [1]
سخن گو [0]
فن و روشنایی کابین [1]
سنسور وزن [6]
درایو کنترل سرعت [2]
پرسش و پاسخ
سرویس و نگهداری [4]
عیب یابی [1]
بخش کارآموزی
اطلاعیه های مهم [3]
دانلود فایل کلاسی [0]
خوابگاه و رستوران [1]
نقشه گوگل [2]
گالری تصاویر بازدیدها [6]
آزمون [2]
فروشگاه محصولات
نرم افزارهای آموزشی [1]
لوازم و تجهیزات [1]
بازرسی فنی آسانسور
عیب یابی [0]
اخبار صنعت آسانسور
نمایشگاه ها [1]
حوادث [2]
فن آوری [2]
ایمنی
تجهیزات ایمنی [2]
ایمنی آسانسور [3]
ایمنی نصاب سیستم های برقی [1]
ایمنی نصاب سیستم های مکانیکی [1]

ویدیوهاآخرین ارسال های تالار گفتمان
عنوان پاسخ بازدید توسط
راه اندازی انجمن پشتیبانی پکیج آموزش آسانسور 1 494 armen88

از همین جا بخرید www.blift.ir


پودر یا ملات آب بند کننده آنی گیر با خواص آب بندی فوری برای چاله آسانسور
دسته بندی : اجزای مکانیکی آسانسوردسته بندی : چاهتاریخ ارسال : 10:55 | جمعه 17 شهريور 1396 نویسنده : تیم فنی و آموزشی بوشهر لیفت

پودر یا ملات آب بند کننده آنی گیر با خواص آب بندی فوری ISONEM M 36 - پودر یا ملات آب بند کننده آنی گیر وِیژه مهار سریع جریان آب در آب بند و بازسازی سازه های بتنی

 

 

Isonem M 36  یک محصول پایه سیمانی برای آب بندی سریع نقاط نشت آب می باشد. این ملات پس از اختلاط با آب تمیز و مناسب ، تبدیل به یک ملات آماده مصرف برای آب بندی نقاط فعال نشت آب در بتن و سنگ می گردد. اجرا و عمل آوری صحیح این محصول می تواند باعث حصول بتنی آب بند و مطمئن شود.

موارد مصرف  و کاربرد :

·         Isonem M 36  ملاتی مناسب برای آب بندی نقاط نشت فعال و تحت فشار از محل درزها ، ترک ها و نقاط سوراخ در بتن و سنگ ها  که در آن آنها امکان اجرای پوشش های آب بند  و چسبندگی بین پوشش ها و سطح کار نیست ، به حساب می آید .

·         آب بندی درزهای سازه ای و درزهای کف سازی پیش از اجرای انواع پوشش های تولیدی این شرکت در زیر زمین ها و مخازن آب و فاضلاب و سایر سازه های نگهدارنده آب .

·         برای آب بندی سریع در لوله های بتنی و اتصالات آب و فاضلاب

·         برای پر کردن درز  بین لایه های مختلف بتن و آجر در تونل ها ، سیستم و منهولهای فاضلاب ، لوله های بتنی و معدن.

·         برای نصب سریع لوله ها ، انکربولت ها ، نرده ها ، تجهیزات بهداشتی و ... در بتن و آجر

 

 

ویژگیها و مزایا :

·         عملکرد و آماده سازی بسیار سریع برای آب بندی نشت ها فعال و شدید

·         برای آماده سازی صرفا نیاز به آب دارد

·         اطمینان از آب بندی دائمی در صورت ادامه و گسترش عملیات اجرایی با سایر پوشش ها

·         ویژگی های مشابه و سازگار با بتن

·         فاقد کلراید آزاد

·         باعث خوردگی آرماتورها نمی شود

 

مشخصات فنی :

 

·         دانستیه برای مخلوط تر : 2140 کیلو گرم بر مترمکعب

·         رنگ : خاکستری

·         سمیت : غیر سمی

·         حداکثر اندازه ذرات : 0.8 میلیمتر

·         مقاومت فشاری / نیوتن بر میلیمترمربع : سی دقیقه پس از اجرا  14 و بیست و چهار ساعت پس از اجرا 31  و هفت روز پس از اجرا 42 و بیست و هشت روز پس از اجرا 53

·         مقاومت خمشی / نیوتن بر میلیمترمربع : سی دقیقه پس از اجرا  2.7  و بیست و چهار ساعت پس از اجرا 6.1  و هفت روز پس از اجرا 6.3 و بیست و هشت روز پس از اجرا 7

·         بافت : پودر

·         مقاومت کششی / نیوتن بر میلیمترمربع :   بیست و هشت روز پس از اجرا 3.3 ( در دمای 20 درجه سانتیگراد )

 

روش مصرف :

آماده سازی سطح :  ترجیحا ابعاد ترک یا سوراخ باید حداقل دارای عرض و عمق 20 میلیمتر باشد برای این منظور در صورت امکان ، در عمل نیاز به برش محیطی- طرفین محل به شکل هندسی مربع و برداشتن بتن می باشد. در ترکهای V شکل و لب پر باید دوری نمود. سپس سطح باید با استفاده فشار آب و یا سایر روش های مجاز به منظور حذف  همه بتن های ضعیف و گرد و غبار پاکسازی شود. قبل از اعمال Isonem M 36 سطح زیر کار باید  با آب تمیز به طور کامل مرطوب گردد.

 

 

روش اختلاط Isonem M 36 : اختلاط این محصول صرفا باید به صورت دستی انجام گردد.

جهت آب بندی یک محل نشت فعال و شدید : اختلاط با ید در یک ظرف پلاستیکی با گنجایش کافی ( گنجایش 0.5 کیلوگرم ) از محصول Isonem M 36 ، با استفاده از روش دستی  انجام گردد. مخلوط می بایست به سرعت و با قوام مناسب و سفت ( یک بخش آب با چهار بخش پودر  Isonem M 36- به صورت حجمی ) انجام گیرد. از اختلاط و مخلوط کردن  بیش از اندازه باید پرهیز شود. مخلوط را در دستتان نگهدارید تا احساس گرمای کمی در دستتان ایجاد شود و فرآیند گیرش آغاز شود. سپس ملات Isonem M 36 با فشار و محکم بدون هر گونه حرکت دست و یا ماله در محل سوراخ قرار می دهیم. نباید دست خود را به سرعت از روی آن برداریم. در صورتیکه ابعاد سوراخ به حدی بود که امکان پرشدن آن با 0.5 کیلوگرم از ملات Isonem M 36 وجود نداشته باشد این امر در دو یا چند مرحله و   از طرفین به سمت وسط سوراخ به روش ذکر شده انجام می گردد. پس از توقف نشت آب فعال می بایست سطح کار به نحوی که مشابه و یکنواخت با سطوح اطراف باشد پرداخت می گردد.

برای آب بندی ترک یا درزها  در اتصال کف و دیوار  ساختمان می بایست ترک به عرض و عمق 20 میلیمتر برش داده  و برداشته شود. پس از تمیز کار درون ترک به نحوی که کلیه بتن های سست و گرد و غبار تخلیه گردد سپس محل درز با استفاده از ملات  Isonem M 36 به شکلی که از درون درز برآمده باشد، پر می شود. برآمدگی ملات می بایست به نحوی باشد که در پای دیوار یک ماهیچه با زاویه 45 درجه و به ابعاد 35 تا 45 میلمتر ایجاد شود.

 

جهت آب بندی اتصال کف با یک دیوار بنایی در یک ساختمان جدید : یک قالب چوبی در در کل طول زیر زمین ، اتاق ها ی زیر زمین و چاله به فاصله 20 میلیمتر از دیوار و ارتفاع بیست میلیمتر نصب می شود.

درون شیار باید با استفاده از آب تمیز به نحو مناسب شسته شود. سپس باید محل با استفاده از ملات مخلوط شده Isonem M 36 با قوام سفت، با زور و فشار در محل قرار داده شود تا محل با تراکم مناسب ، کاملا پر شود. در صورتی که آب فعال در محل وجود ندارد ، ملات باید به مدت 15 دقیقه مرطوب نگه داشته شود.

برای ترمیم و آب بندی ترک در دیوارهای بنایی و سنگی :  ابتدا باید ترک و یا درز  معیوب به عرض و عمق 20 میلیمتر برش داده و تخلیه شود. سپس ملات Isonem M 36 با فشار درون آن اعمال و به مدت 15 دقیقه مرطوب نگه داشته شود.

برای حفرات، نقاط طبله شده ، نقاط کرمو و متخلخل در دیواره های بتنی :  همه بتن های ضعیف ، نخاله ها ، آرماتور و سیمهای فلزی باید به عمق 25 میلیمتر برداشته شود. سپس با استفاده از فشار ،ملات Isonem M 36  با قوام سفت درکلیه حفرات و سوراخ ها اعمال می گردد و سطح کار برای اعمال لایه های بعدی مضرس می شود.     .

 

 برای نصب انکربولت و وال پست در بتن و دیوارهای بنایی : در گام نخست با استفاده از دریل یک سوراخ با عمق مناسب برای گیرداری انکربولت یا وال پست ها و به قطر انکر مورد نظر به علاوه 20 میلیمتر، حفر گردد. سپس با فشار زیاد حفره را با ملات Isonem M 36 پر نموده و انکر را با فشار لازم در آن نصب می نماییم. وارد کردن ضربه علاوه بر قرار گیری بولت باعث تراکم بهره ملات می گردد. باید توجه داشت که ملات Isonem M 36 به مدت 15 دقیقه مرطوب نگه داشته شود.

عمل آوری :  سخت شدن نهایی ملات Isonem M 36  از 2 تا 4 ساعت به طول می انجامد. پس از قراردهی ملات  Isonem M 36 باید به مدت 15 دقیقه با استفاده از آب تمیز و مناسب مرطوب نگه داشته شود. از Isonem M 34 در سه لایه می توان به عنوان پوشش نهایی و پایدار استفاده نمود.

 

میزان مصرف : دو کیلوگرم برای پر کردن حفره ای به حجم یک لیتر

بسته بندی : این محصول در گالن های پلاستیکی به وزن 18 کیلوگرم  تولید و ارائه می گردد.

    

 

زمان مصرف : 12 ماه پس از تولید و شرایط نگهداری برابر موارد مندرج در بخش انبارداری.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

منبع : کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

 

 برچسب ها :ISONEM M 36 ,پودر آب بند ,آب بندی فوری ,پودر آنی گیر ,مهار سریع جریان آب ,آب بند ,ایزونم ,آب بندی فوری چاه آسانسور ,چاهک آسانسور ,زه چاله آسانسور ,آب بندی چاله آسانسور ,آب بندی نشت شدید آب ,آنی گیر ,پودر زودگیر ,سیمان زودگیر ,بوشهر لیفت ,ایمن آسانبر لیان ,
بازدید : 39 بار نظرات ()
مطالب مرتبط

نظرات این مطلب
این نظر توسط شاهین در تاریخ 1396/6/19 و 8:55 دقیقه ارسال شده است

بابت این مطلب واقعا ممنون . چاه آسانسور دائما خیس بود نمیدونستیم باید چه کنیم این راه حل جواب داد.خسته نباشید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

نظرسنجی
بنظر شما کدام سایت از لحاظ محتوای آموزشی برتر است؟کدام شرکت تابلو فرمان آسانسور را بعنوان برند برتر سال انتخاب می کنید؟لیست صفحات

لینک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده
ارسال لینک

آخرین اعضا

قدرت گرفته از رزبلاگ || طراح قالب : ملودیوس